Contemporary dance

Історія Contemporary
    Багато джерел стверджують, що народження контемпа, як танцювального напрямку, стався на заході ще в 50-х роках минулого століття. Однак, якщо заглибитися в історію виникнення контемпорарі денс, стає зрозуміло, що назвати конкретну дату і місце, де вперше станцювали даний танець, неможливо. Згідно з одними джерелами батьківщиною контемпа є Америка, інші називають Центральну Європу. Існують навіть думка, що прабатьками контемпа стали східні техніки (йога, тай цзи та ін.), а значить, з'явилося даний танцювальний напрямок на Сході.

    Матір'ю contemporary багато в чому вважається Айседора Дункан (Isadora Duncan), знаменита американська танцівниця рубежу XIX-XX століть, яка говорила: "Танець - це природне продовження людського руху, відображення емоцій, почуттів і характеру того, хто його виконує". Згодом цей вислів і стало ідеологією сучасного контемпорарі.
    Значний внесок у розвиток контемпа зробили такі танцюристи і хореографи як Ruth St. Denis, Doris Humphrey, Mary Wigman, Paul Taylor, Rudolph von Laban, Martha Graham, Loie Fuller, Jose Limon, Marie Rambert, Merce Cunningham, і навіть музиканти Francois Delsarte і Emile Jaques-Dalcroze, твори яких надихали і звучали в постановках і на уроках контемпорарі. 
   Практично всі перераховані вище особи вважаються основоположниками танцю modern, іменами багатьох названі, створені і розвинуті ними техніки, але без їх участі contemporary dance не набув би свою сучасну форму.
    У XXI столітті стиль контемпорарі не тільки не втратив своєї актуальності, а й став одним з найбільш розвинених, популярних і комерційно успішних танцювальних стилів: її вивчають у вищих навчальних закладах і танцювальних студіях по всьому світу, ставлять у сучасних і класичних театрахСоздан 18 дек 2014